Oferta

Bubak Piotr

Piotr Bubak to popularny i ceniony rzeźbiarz z wieloma osiągnięciami.

Urodził się w 1959 roku. Uczęszczał do Liceum Konserwacji Zabytków Architektury (specjalizacja: sztukator). Ukończył studia podyplomowe na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, jest także absolwentem krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (na Wydziale Architektury Wnętrz), gdzie otrzymał dyplom z wyróżnieniem. Jego działalność twórcza opiera się głównie na projektowaniu w zakresie architektury (także wnętrz), grafiki użytkowej czy grafiki komputerowej.

Piotr Bubak – rzeźby

Od roku 1989 Piotr Bubak tworzył pierwsze w Polsce, profesjonalne pracownie projektowania komputerowego.  Artysta brał udział w licznych wystawach malarstwa sztalugowego, grafiki, rysunku czy rzeźby. To właśnie rzeźbiarstwo sprawiło, że nazwisko Piotra Bubaka stało się tak popularne i cenione. Każdy dom aukcyjny jest dumny z posiadania w ofercie rzeźb tego twórcy. Jego prace wystawiane były w miejscach takich jak: Galeria ZPAP, Grand Sal w Wieliczce czy BWA w Lesznie (wystawa indywidualna). Obecnie uprawia malarstwo figuratywne, dygresyjne oraz rzeźbę.

Piotr Bubak – rzeźby, które inspirują wyobraźnię

Współcześnie artysta posiada stałe wystawy indywidualne w całym kraju, a jego prace znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych, urozmaicając wnętrza nowoczesnych i industrialnych domów czy placówek. Inspirują wyobraźnię i są dynamiczne. Piotr Bubak zajmuje się głównie rzeźbą ludzkich ciał, wybitnie przedstawiając akt kobiecy. Detale rozproszone w czasie i przestrzeni pozostawiają miejsce na wyobraźnię i głęboką, nieodkrytą dotychczas tajemnicę. Stara się ukazać piękno ciała, lecz łącznie z jego wadami i niedoskonałościami. Rzeźby nierzadko pozbawione są swoich ważnych części (rąk, głów), co jest zamysłem planowanym.