Oferta

Sętowski Tomasz

Tomasz Sętowski – wybitny artysta znany i ceniony za swój niezwykły kunszt artystyczny.

Urodził się w 1961 roku w Częstochowie. Sztuka fascynowała go już od najmłodszych lat, a mając zaledwie 3 lata stworzył swój pierwszy obraz. Uczył się na Wydziale Plastyki Częstochowskiej WSP, gdzie zainteresował się historią sztuki. W 2000 roku otworzył w swoim rodzinnym mieście „Muzeum Wyobraźni”, natomiast w latach 2006-2008 prezentował swoje dzieła w Dubaju, gdzie został niezwykle ciepło przyjęty przez znawców i krytyków sztuki.

Tomasz Sętowski – biografia

Maluje tradycyjną metodą: olej na płótnie.

Obrazy tajemniczego artysty znajdują się na wystawach zbiorowych, w zagranicznych galeriach (m.in. w Muzeum Sztuki Fantastycznej w Szwajcarii) oraz w licznych znaczących kolekcjach prywatnych. Jeszcze większą popularność przyniosła mu wystawa „Teatr Magiczny Tomasza Sętowskiego” w miejskiej Galerii Sztuki, zaś jego twórczość zdobiła okładkę bestsellera Waldemara Łysiaka pt. „Statek”. Co ciekawe, niezwykle słynna CFM Gallery (New York, USA), specjalizująca się przede wszystkim w surrealizmie oraz symbolizmie, chętnie prezentuje dzieła artysty tuż obok obrazów Salvadora Dali czy Michaela Parkesa.

Muzeum Wyobraźni

Muzeum Wyobraźni zostało stworzone na przestrzeni lat wielkich wyrzeczeń. Celem była ucieczka od codzienności, problemów życia. Tomasz Sętowski zbiera w nim swoje najlepsze prace z zakresu malarstwa, rysunku, rzeźby, a nawet unikatowych form jubilerskich. Widz może wejść do tej wspaniałej luksusowej machiny i przenieść się w inny wymiar, daleki od współczesnej cywilizacji. Tomasz Sętowski to autor prac malarskich pokazywanych na najważniejszych i najbardziej cenionych wystawach, przez co jego muzeum każdego roku odwiedzane jest przez szerokie grono zainteresowanych.

Obrazy Tomasza Sętowskiego

Dzieła artysty wprowadzają widzów w świat magii i szerokiej wyobraźni. Charakteryzuje je płynne przejście między rzeczywistością a fikcją, dzięki czemu wyróżniają się na tle obrazów innych malarzy współczesnych. Tomasz Sętowski został okrzyknięty jednym z twórców nurtu zwanego „realizmem magicznym”, z powodzeniem łączących walory artystyczne z zapotrzebowaniem odbiorców XXI wieku. Jego obrazy olejne cechują się precyzją, licznymi detalami i sprawnym łączeniem kolorów. Już po krótkiej chwili można poczuć się jak bohater tajemniczej baśni i rozpocząć ciekawą interpretację danego tematu. Tomasz Sętowski prezentował swoje obrazy na ponad 60 wystawach indywidualnych i targach sztuki.

Artysta z chęcią się rozwija i pogłębia swój warsztat. W ostatnich latach prezentował grafiki powstałe w odniesieniu do obrazów olejnych, które także zyskały szerokie grono miłośników.

Tomasz Sętowski – rzeźby

Tomasz Sętowski zajmuje się głównie malarstwem, jednak sporadycznie wykonuje oryginalne rzeźby, aby uatrakcyjnić prezentacje obrazów. Wiernie trzyma się ulubionej tematyki – świata baśni. Z chęcią rzeźbi postacie z bajek, umieszczając w nich kawałek własnej duszy. Widz natychmiast zyskuje wrażenie, że rzeźby żyją własnym życiem, skrywają pewną tajemnicę. Choć daleko im do realistycznych proporcji czy życia faktycznego, to właśnie pewna nietypowość kształtów sprawia, że dzieła tego artysty wyróżniają się na tle prac innych rzeźbiarzy. Wystawy Tomasza Sętowskiego cieszą się niezwykle dużą popularnością u miłośników sztuki w każdym wieku.