Oferta

Stokfisz Jan

Jan Stokfisz znakomity artysta tworzący wyjątkowe obrazy.

Urodził się w 1950 roku. Studiował na wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu oraz na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Przez kilka lat pracował tam jako starszy asystent, po czym wyjechał do Francji, aby odwiedzić swoich znajomych. Pokochał Paryż tak bardzo, że postanowił zamieszkać tam na 30 lat. Obecnie wrócił do Katowic, jednak swoje prace tworzy zarówno w Polsce, jak i na południu Francji.

Jan Stokfisz – obrazy

Jego niezwykłe obrazy wystawiane są na najsłynniejszych francuskich wystawach, m.in. w: Galerie Clorinde Martin (stała wystawa), Galerie California, Galerie Colette Dubois, Entree des Artistes czy Galerie Martine Lorette. Jan Stokfisz swoje prace prezentował jednak nie tylko we Francji, ale również w Anglii czy USA (w Nowym Jorku). Prace artysty znajdują się obecnie w kolekcjach prywatnych i państwowych, w tym w zbiorach Muzeum Sztuki Współczesnej w Paryżu. Osiągają na aukcjach ceny rzędu kilkudziesięciu tysięcy.

Styl i twórczość Jana Stokfisza

Jan Stokfisz słynie z ukazywania piękna świata, zwłaszcza Paryża i Francji, co przedstawia z niezwykłą dokładnością i realistycznością. Mimo tego w pewnym sensie buduje własny obraz ukochanego miasta – tworzy nowe miejsca wypełnione obiektami, które naprawdę istnieją. Stara się ukazywać codzienność Paryża oraz detale, które odpowiadają za tworzenie jego wyjątkowego klimatu, w tym także miejsca zniszczone czy spłowiałe napisy. Jan Stokfisz jak nikt inny oprowadza nas po ulicach Paryża, Wenecji, Nowego Jorku czy Katowic, a jego prace przepełnione są intensywnymi barwami.

Warto podkreślić, że Jan Stokfisz wypracował swój charakterystyczny styl, tak ceniony przez krytyków i miłośników sztuki.