Oferta

Piekarski Wojciech

Wojciech Piekarski ceniony i słynny artysta znany w całym kraju, jak i poza jego granicami.

Urodził się w 1980 roku. Jest cenionym przedstawicielem sztuki współczesnej, należącym do grona młodych artystów, których dzieła znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych i państwowych. Odniósł ogromny sukces już podczas swojego pierwszego debiutu na Aukcjach Promocyjnych.

Wojciech Piekarski – malarstwo

Studiował architekturę na Politechnice Łódzkiej, skąd wyniósł umiejętność dobrego rysunku i znajomość perspektywy. Jego twórczość została zauważona również poza granicami kraju, także w Hongkongu.

Wojciech Piekarski tworzy dzieła malarstwa klasycznego, a w swojej twórczości wzoruje się na dawnych mistrzach sztuki, zwłaszcza Caravaggiu. Jego obrazy przedstawiają martwe natury oraz akty, przy czym można je określić jako realistyczne, szczegółowe i płynne. Z tradycji malarskich Caravaggia wyniósł zamiłowanie do trójwymiarowości oraz gładkich posunięć pędzlem. Obecnie artysta zajmuje się tylko malarstwem, wykonując na indywidualne zamówienia duże sceny sakralne oraz portrety. Jego twórczość cieszy się ogromną popularnością od wielu lat, konsekwentnie podbijając rynek sztuki i odnosząc duży sukces. Można spotkać ją m.in. w łódzkich i warszawskich galeriach.