Oferta

Zalewska Paulina

Paulina Zalewska jest to znana artystka, ceniona na całym świecie.

Urodziła się w 1981 roku w Łodzi. Absolwentka Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, uczestniczyła w warsztatach graficznych w Centrum Grafiki Artystycznej we Włoszech, gdzie otrzymała miesięczne stypendium. Dyplom uzyskała w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Krzysztofa Wawrzyniaka.

Paulina Zalewska – obrazy

W 2011 roku była nominowana do nagrody w XXIV Międzynarodowym Biennale Małej Formy Graficznej i Exlibrisu w Ostrowie Wielkopolskim. Od samego początku swojej nauki zachwycała pedagogów Akademii Sztuk Pięknych. Jej prace są cenione na całym świecie, zdobiąc prywatne kolekcje miłośników sztuki w Polsce, Francji, Anglii czy Stanach Zjednoczonych.

Można je podziwiać w wielu galeriach i muzeach, wystawiane były w miejscach takich jak Galeria Bałucka, Muzeum Miasta Łodzi, Muzeum Kinematografii, (miasto grafiki) Ośrodek Propagandy Sztuki czy Centralne Muzeum Włókiennictwa.

Styl i twórczość Pauliny Zalewskiej

Artystka preferuje malowanie akrylem na płótnie, a jej technika malarska jest staranna i czysta. Eksponuje wyśnioną rzeczywistość, którą można opisać wręcz jako bajkową. Sprawnie łączy realistyczność z nietypowymi i niespotykanymi scenami. Obrazy charakteryzuje przede wszystkim niezwykła gra kolorów, która w zestawieniu z wyrazistością, ale i surrealizmem kompozycji fascynuje krytyków i miłośników sztuki. Paulina Zalewska kontrastującymi z całością dzieła barwami zaznacza elementy, które mogłyby umknąć uwadze widza. Zmusza do kontemplacji szczegółów i zachęca do zagubienia się w bajce. To właśnie wyrazista kolorystyka w pierwszej kolejności przyciąga wzrok.

Paulina Zalewska w swojej pracowni malarstwa tworzy obrazy, które graniczą z marzeniami sennymi i wyobraźnią – tylko ona ogranicza widza w interpretacji. Tworzy „pierwsze” emocje odbiorcy, które pogłębiają się i rozwijają z każdą sekundą spoglądania na obraz. Granica jawy i snu wciąga w zupełnie inny wymiar i pozwala uciec do wymyślonego, alternatywnego świata. Dzieła są więc odzwierciedleniem skojarzeń oraz skrajnych emocji.