Oferta

Piotr Pilawa

Piotr Pilawa jest to wszechstronny artysta znany przede wszystkim ze swojego malarstwa.

Urodził się w 1953 roku w Krakowie, jednak od wielu lat mieszka w Rudzie Śląskiej, gdzie pracuje w Chorzowskim Centrum Kultury, organizując wystawy polskich i zagranicznych artystów.

Piotr Pilawa – obrazy

Jego zainteresowania są niezwykle szerokie – twórca interesuje się scenografią, grafiką, reklamą i plakatem, jednak znany jest przede wszystkim ze swojego malarstwa. Obrazy Piotra Pilawy wzbogacają zbiory kolekcjonerów na całym świecie, m.in. w Polsce, Kanadzie, Niemczech czy USA.

Dzieła artysty przedstawiają głównie scenerię miejskich podwórek oraz zaułków, a także życie ich mieszkańców, zwłaszcza kotów. Jego malarstwo można opisać jako bajkowe, przenoszące widza do zupełnie innego świata. Koty, dzieci i wszystkie inne elementy obrazów ukazywane są w realistyczny sposób, a sam malarz wykorzystuje do tego stonowane i przemyślanie dobrane kolory. Każde płótno wyróżnia się estetyką i trójwymiarowością. Piotr Pilawa jest niezwykle cenionym artystą w naszym kraju, jego każda wystawa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.